dlaczego wybrać instalację gazową?

Zalety gazu płynnego do ogrzewania domu lub firmy

Myślisz o bezobsługowym i tanim źródle ogrzewania?

Instalacja na gaz płynny to idealne rozwiązanie

Instalacje gazowe są jednymi z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie ogrzewania.

Wybierane najczęściej przez klientów, dla których ważna jest ekologia i wygoda usługi.

Jest to wybór przede wszystkim ekologiczny a zarówno bardziej ekonomiczny niż inne alternatywne sposoby ogrzewania. Ponadto nowoczesne instalacje gazowe nie wymagają praktycznie żadnej obsługi, są zatem bardzo wygodne w użytkowaniu, a także wysoce wydajne. To właśnie wysoka wydajność grzewcza paliwa opałowego w połączeniu z jego atrakcyjną ceną sprawiają, że ogrzewanie domu gazem płynnym naprawdę się opłaca.

Ogrzewanie LPG to:

ekologiczne, nieszkodliwe dla środowiska paliwo

bezobsługowa instalacja

wygoda użytkowania (przegląd raz w roku oraz tankowanie butli 1-2 razy w roku)

relatywnie niski koszt (w porównaniu do alternatywnych form ogrzewania)

jedna instalacja do ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz kuchni gazowej

czyste pomieszczenia (nie pyli, nie zabrudza pomieszczeń)

Jakie są zalety instalacji gazowej?

Komfort użytkowania

Oszczędność czasu

Przyjazna środowisku

Niskie ceny

O zbiornikach na gaz:

Decydując się na montaż instalacji gazowej, należy rozważyć wybór właściwego zbiornika na gaz. W tym zakresie możliwe jest rozwiązanie, które oferuje nasza firma, którym jest sprzedaż zbiorników na gaz. Zbiornik na gaz może być usytuowany na ziemi lub pod nią. 

Zbiorniki podziemne na gaz

Dedykowane są mniejszym działkom. Chętnie wybierają je też klienci, którzy cenią sobie estetykę posesji i nie chcą zaburzać jej wyglądu posadowieniem naziemnego zbiornika na gaz. Warto jednak pamiętać, że są nieco droższe.

Naziemne zbiorniki na gaz

Jest to rozwiązanie tańsze od ich podziemnych odpowiedników. Dodatkowo ich posadowienie jest szybsze i mniej kłopotliwe. Jednak trzeba pamiętać, że ukrycie czy zamaskowanie obecności zbiornika naziemnego jest dużo cięższe niż to jest w przypadku zbiornika podziemnego. Zbiornik naziemny na gaz płynny propan wymaga także zachowania większych odległości zarówno od budynków, jak i od granicy posesji.

Zbiorniki podziemne i naziemne na gaz płynny mogą być montowane pojedynczo lub w grupach.

Firma Instal-Gaz & Serwis oferuje zbiorniki LPG naziemne oraz podziemne o pojemnościach:

Oferujemy także płyty pod zbiorniki na gaz propan.
Płyta fundamentowa jest niezbędnym elementem instalacji na gaz. Zbiornik na gaz musi być zawsze posadowiony na równej, stabilnej i trwałej podstawie.

Jeśli planują Państwo budowę domu i zastanawiają się nad wyborem sposobu ogrzewania lub zastanawiają się Państwo nad wymianą instalacji grzewczej na bardziej ekonomiczną i ekologiczną, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Wykonamy dla Państwa kompleksową usługę w zakresie przygotowania instalacji grzewczej opartej o spalanie propanu. Posiadamy doświadczoną załogę instalatorską, która sprawnie przeprowadzi Państwa przez procedury związane z wybudowaniem kompleksowej instalacji grzewczej zasilanej LPG. Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą, która przygotuje dla Państwa profesjonalny projekt oraz zrealizuje całą inwestycje w sposób sprawny, bezpieczny i przystępny cenowo.

Do instalacji zbiorników na gaz pomagamy dobrać również urządzenia grzewcze, m.in.: kotły gazowe. Na Twoje życzenie zapewniamy kompleksową obsługę, od wykonania projektu, montażu i serwisu instalacji zbiorników na gaz płynny LPG, po wszelkie kwestie formalne.

Zamów bezpłatną wycenę:

Wszyscy użytkownicy instalacji gazowych powinni pamiętać o konieczności wykonywania okresowych przeglądów, które są gwarancją bezpieczeństwa i sprawności całej instalacji.

Przegląd kotła spalającego gaz propan powinien odbywać się przynajmniej raz do roku. Należy również pamiętać o konieczności wykonywania przeglądu zbiornika na gaz propan. Rewizja zewnętrzna zbiornika naziemnego powinna mieć miejsce raz na dwa lata, a rewizja wewnętrzna co 5 lat. W przypadku zbiornika na propan podziemnego wymagany jest przegląd techniczny wewnętrzny co 10 lat.

Firma Instal-Gaz & Serwis swoim klientom oferuje rewizje zbiorników, serwisy gwarancyjne oraz wsparcie serwisowe po okresie gwarancji i renowacje.